+38093 111 11 11
Передзвоніть мені
Ми з вами зв'яжемося
найближчим часом.
Кава та її різновиди

Кава та її різновиди

В світі нараховують близько 50 сортів кави, однак лише два їх види набули широкої популярності - це Арабіка та Робуста. При цьому, Арабіка має ніжніші смакові властивості та користується більшою популярністю серед споживачів. На смак вона м'яка, має більш виражену кислинку та щільну консистенцію напою. 


На відміну від Арабіки, в зернах сорту Робуста міститься більше кофеїну, на смак напій з Робусти гіркуватіший та краще бадьорить.

Для збалансованості смаку, як правило, використовують зерна обох видів в різних поєднаннях, блендах, - це і робить напій унікальним і визначає чи подобається нам смак чи ні.

Другим важливим фактором, що впливає на смак кави –це ступінь обсмажування. Адже під час обсмажування розкривається все багатство смаку кавового зерна (не залежно від того чи це зерна Арабіки чи Робусти). Цікаво, що чим більше обсмажувати кавові зерна, тим менші вони стають та та тим більше кофеїну вони втрачають.

Спеціалісти визначають близько 800 різних смакових та ароматичних характеристик кавових зерен (смак різних прянощів, трав, спецій тощо). Від умілості правильно заварити каву залежить чи розкриюється аромат та смак кави в готовому напої.
Важливо пам’ятати, що вже через 15 хвилин після помолу кавові зерна втрачають близько 60% аромату. Тому рекомендуємо дотримуватись наступних правил:

  • зберігати кавові зерна варто в герметично закритих упаковках, які не піддаються впливу, прямих сонячних променів, повітря чи вологи;
  • краще використати кавові зерна протягом 6-8 тижнів після того, як герметична упаковка була відкрита;
  • молоти кавові зерна слід безпосередньо перед приготуванням напою.


Назад